مراقبت پس از پروتز سینه

مراقبت پس از پروتز سینه

مراقبت پس از پروتز سینه در این مقاله برای شما مراجعین عزیز توضیح داده می شود تا اطلاعات و آگاهی های لازم را در این خصوص کسب نمایید .

کاهش تورم و درد

پس از جراحی پروتز سینه احساس درد و بروز تورم یک امر کاملا طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد . بنابراین با استفاده از داروهای ضد درد و مسکن های تجویزشده توسط جراح بینی می توانید تا حدودی درد خود را تسکین دهید .

کمپرس یخ

توصیه می شود که تکه های یخ را در داخل یک کیسه زیپ دار قرار بدهید و در قسمت هایی که تورم و کبودی بیشتر مشاهده می شود قرار دهید . بنابراین کمپرس یخ به منظور کاهش تورم و درد استفاده می شود .
تا زمانی می توانید از کمپرس یخ بر روی ناحیه مورد نظر استفاده نمایید که سرمای کمپرس موجب ناراحتی شما نشود .

مصرف الکل و استعمال دخانیات

توصیه می شود به مدت 14 روز پس از جراحی پروتز سینه از مصرف دخانیات به خصوص کشیدن سیگار خودداری نمایید .
مصرف سیگار جریان خون در عروق پوستی را کاهش می دهد و همچنین در روند بهبودی تاثیر منفی خواهد گذاشت . از مصرف الکل پس از جراحی پروتز سینه خودداری نمایید ، زیرا استفاده از الکل پس از جراحی پروتز سینه باعث متسع شدن عروق خونی شده و در نتیجه باعث افزایش خونریزی می شود .

ورزش کردن

پس از جراحی پروتز سینه داشتن یک پیاده روی سبک در روند بهبودی تاثیرگذار خواهد بود . البته انجام این کار لازم است که با تایید پزشک صورت بگیرد .
پس از جراحی پروتز سینه از انجام ورزش های سنگین خودداری کرده تا به طور کامل بهبودی حاصل شود .

بازگشت به محل کار

یکی از سوالات رایجی که بیماران پس از جراحی پروتز سینه مطرح می کنند این است که چه مدت پس از عمل می توان به محل کار بازگشت و فعالیت های روزمره را ادامه داد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بیماران پس از جراحی پروتز سینه به مدت یک الی دو هفته می توانند به محل کار خود بازگردند و فعالیت های روزمره خود را ادامه دهند . در برخی از افراد روند بهبودی و التیام زخم های ایجاد شده کند تر می باشد که در این افراد شاید نیاز به مراقبت بیشتر باشد . بعد از جراحی پروتز سینه برای کنترل روند بهبودی باید با پزشک خود در ارتباط باشید .

پاسخ

2 × چهار =