درمان لک های صورت با لیزر

درمان لک های صورت با لیزر

از جمله جدید ترین درمان های لیزری ، درمان ملاسما می باشد . به  لکه های قهوه ای رنگی که بر روی صورت افراد بالغ وجود دارد ، ملاسما گفته می شود و اغلب در ناحیه های صورت مثل پل بینی ، پیشانی ، گونه ها، لب فوقانی در گیر می باشد و تنها   10% افرادی که درگیر آن می باشند مردها هستند . در فصل های تابستان این لک ها پر رنگ تر و در فصل زمستان این لک ها کم رنگ تر می باشند .

اصلی ترین عواملی که در بوجودآمدن ملاسما نقش دارند عبارت اند از :مصرف بعضی داروها ، تغییرات هورمونی ، بیماری تیروئید و بیماری تخمدان.همچنین به اشعه خورشید نیز می توان اشاره کرد. ملاسما با توجه به تغییراتی که در ظاهر و زیبایی فرد بسیار تاثیر گذار است بر روی اعتماد به نفس فرد تاثیر بسیار زیادی دارد  به همین دلیل این امر بسیار با اهمیت می باشد و درمان آن می بایست توسط متخصص پوست انجام بگیرد.

درمان لک های صورت

مزیت لیزر کیوسوئیچ

درمان یک جلسه ای لک های قهوه ای با لیزر کیوسوئچ بین 75 تا 100%تاثیر گذار بوده است .
برای زنان باردار و بیمارانی که در 6 ماه گذشته آکوتان مصرف کرده اند لیزر کیوسوئیچ توصیه نمی شود .
در حال حاضر درمان های کامل و قطعی برای این بیماری پیدا نشده است . پایه و اساس درمان های ملاسما ،استفاده از داروهای ضدلک حاوی هیدروکینون می باشد که نتیجه بسیار خوبی در مدت زمان استفاده به دست می آید و بعد از آن اگر مصرف دارو قطع شود بیماری عود کرده  و تاثیر بهتری روی لک هایی که به شکل ملاسماهای سطحی تر هستند  دارد .
مقالات بسیاری در مورد درمان ملاسما با لیزر وجود دارد و بر روی آن ها دستگاه های گوناگونی تست می شود.یک از این دستگاه co2ها لیزر فرکشنال می باشد  که با تراش سطحی روی پوست لک ها را کم رنگ تر می کند.
اما امروزه دستگاه های لیزر کیوسوئیچ ، به صورت جدید و نوین از آن استفاده می شود  که با طول موج 1064 از از لیزر کیوسوئیچ استفاده می شود و نتیجه بسیار خوبی قابل مشاهده است.
تعداد جلسات استفاده از این لیزر بر روی فرد ، معمولا به مدت یک الی دو ماه می باشد. اما امروزه در کشور ما دستگاهی که به صورت خاص  از آن استفاده می شود هندپیس گلد است که در عروق خونی و رنگدانه ملانین جذب بیشتری دارد. به طور کلی استفاده از این لیزر بر روی از بین بردن لک ها نتیجه بسیار زیادی دارد.

پاسخ

هفده − 12 =