درمان خشکی واژن بعد از زایمان

درمان خشکی واژن بعد از زایمان

واژن با توجه به دلایل مختلفی تحلیل می رود . از طرفی قسمت های دیواره واژن دارای رطوبت می باشد که این رطوبت در هنگام مقاربت جنسی و تحریک جنسی افزایش پیدا می کند ، به طوری که ترشحات واژن افزایش پیدا می کند و موجب لغزنده شدن آن می گردد . اما در صورت کاهش استروژن بدن ، علاوه بر اینکه دیواره واژن نازک می شود ، خشکی واژن نیز اتفاق می افتد . برای درمان این مشکلات توصیه می شود که از جراحی زیبایی واژن، و لیزر مونالیزا استفاده نمایید تا بهبودی به طور کامل حاصل شود .

خشکی واژن پس از زایمان

خشکی واژن بعد از زایمان بر اثر عوامل مختلفی اتفاق می افتد . عواملی مانند :

دلایل خشکی واژن

  • بالا رفتن سن
  • یائسگی
  • زایمان تغییرات هورمونی در زمان پریود

علائم و نشانه های خشکی واژن

  • تکرر ادرار
  • افرادی که در هنگام مقاربت جنسی با خونریزی رو به رو می شوند
  • خارش در قسمت واژن
  • سوزش در ناحیه واژن

معمولا افراد در ناحیه واژن با درد رو به رو می باشند.

بدن در دوران بارداری دچار تغییرات بسیار زیادی می شود که این تغییرات ایجاد شده ، باعث تحت تاثیر قرار دادن رابطه جنسی می شود که در چنین وضعیتی ، فرد در هنگام نزدیکی با درد رو به رو می شود .

درمان خشکی واژن بعد از زایمان

تغییرات هورمونی پس از زایمان

بعد از زایمان فرد با تغییرات هورمونی رو به رو می شود . همچنین این تغییرات در قسمت پروژسترون و استروژن اتفاق می افتد .
از طرفی بهتر است بدانید که هورمون پروژسترون و استروژن نقش بسیار مهمی در عملکرد بدن دارند . بنابراین باید به میزان متعادلی در بدن تولید شوند .

افرادی که در دوران بلوغ و یائسگی قرار می گیرند با تغییرات این دو هورمون رو به رو می شوند که با مراجعه به مطب پزشک متخصص می توان این هورمون ها را تنظیم کرد و در نتیجه به حالت اولیه خود برگرداند .

جراح زیبایی زنان با استفاده از جدیدترین روش ها مانند لیزر مونالیزا ، این مشکلات را درمان می کند . همچنین لیزر مونالیزا در حوزه پزشکی بانوان انقلابی عظیم به پا کرده است . در نتیجه تمامی ایرادات و مشکلاتی که در ناحیه واژن وجود دارد مانند جوانسازی واژن ، با استفاده از لیزر مونالیزا برطرف می شود ، بنابراین فرد دیگر در ناحیه واژن مشکل نخواهد داشت .

پاسخ

هفده − شش =