تاثیر هورمون استروژن در زنان

تاثیر هورمون استروژن در زنان

تاثیر هورمون استروژن را در این مقاله برای شما بانوان عزیز قرار خواهیم داد .
هورمون های استروژن در روابط جنسی وتولید مثل خانم ها تاثیر بسیار زیادی دارد .همچنین این هورمون ها بر روی سیستم بدنی خانم ها مانند استخوان ها، سینه، مغز، ماهیچه، موها، ناخن، سیستم قلب و عروق و دستگاه ادراری تاثیر بسیار زیادی دارد .
در صورتی که بخواهیم سلامتی تمام ارگان های بدن حفظ شود باید هورمون استروژن در بدن هر فردی به مقدار لازم وجود داشته باشد .

تاثیر هورمون استروژن بر زنان
اگر هورمون استروژن به مقدار زیاد در بدن فرد وجود داشته باشد ، بر روی خانم ها تاثیراتی می گذارد که در قسمت زیر آن ها را باهم مرور می کنیم :

قاعدگی نامرتب و دردناک

بسیاری از خانم ها ممکن است دوران قاعدگی دردناک و نامرتبی داشته باشند که این امر برای آن ها بسیار آزاردهنده می باشد در صورتی که بسیاری از متخصصان بر این باورند که این مشکل کاملا طبیعی می باشد و آن قدر جدی و حاد نیست .
اگر خانم ها به دنبال علت بروز این مشکل هستند و از طرفی می خواهند که راه حل های آن را بدانند ، در جواب آن ها باید گفت که اصلی ترین عوامل بروز اختلالات قاعدگی در بدن ، میزان بالای استروژن است .

اضطراب و تحریک پذیری

مشکلات روحی و اختلالات عصبی می تواند به علت های متعددی ظاهر شود اما یکی از آن ها به علت ازدیاد میزان استروژن در بدن می باشد . در صورتی که استروژن در بدن به مقدار زیادی وجود داشته باشد ، سیستم عصبی را مختل می کند و روزهای قبل و بعد دوران قاعدگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد نوسانات روحی و روانی فرد می گردد .

مشکلات باروری

در صورتی که میزان استروژن بالا باشد ، در این صورت ناباروری رخ می دهد . توصیه می شود که میزان استروژن پیش از دوره بارداری تحت نظر پزشک قرار گیرد به ویژه اگر دوره قاعدگی نامنظم و دردناک باشد و فرد از قرص های ضد بارداری به مدت بسیار طولانی مصرف کرده باشد .

یبوست

بسیاری از افراد با مشکل یبوست رو به رو هستند و از این بابت رنج می برند . همچنین میزان استروژن بالا یکی از عوامل ابتلا به یبوست می باشد زیرا میزان استروژن در دوران قاعدگی کم می شود که باعث از بین رفتن یبوست می شود . اگر پس از دوران قاعدگی مشکل یبوست ظاهر شد این وضعیت از علائم بالای استروژن می باشد .

پاسخ

چهارده − دو =